To był prawidzwy rollercoaster! Stolem Gniewino 3:3 Lechia II Gdańsk (1:2)

Stolem - Lechia II 3:3 (1:2)

bramki: 5 minuta Madziąg, 47 Kankowski, 51 Wachowiak

Skład: Dąbrowny, Kotwica, Maszota (46 Jezierski), Grabowski, Kankowski, Jeżowski (46 Doumbouya), Klarecki, Wachowiak, Sobczyński (80 Wardziński), Patelczyk (75 Papke)
Zawodnik meczu - Kankowski

W iście tropikalnych warunkach przyszło rozegrać dzisiejszy mecz w Gniewinie, upalne słońce w kwietniu nie pomogło obu zespołom. Lechia przyjechała na Arenę Mistrzów w składzie juniorskim, wzmocnionym Wojtkowiakiem, Lewandowskim, Sopocko i Żuchowskim.
Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, po kapitalnej akcji Kankowskiego przytomnie sytuację wykończył Madziąg. Gniewinianie mogli podwyzszyc prowadzenie, lecz zabrakło skuteczności. W odpowiedzi Lechia wyprowadziła skuteczny atak w 15 minucie. Pod koniec pierwszej połowy w niegroźnej sytuacji po kiksie obrońcy Stolema sędzia odgwizdał rzut karny, który wykorzystał Żuchowski.
W przerwie Stolem dokonał dwóch zmian, Maszotę zamienił doświadczony Jezierski, a Jeżowskiego Doumbouya.
Początek drugiej połowy był imponujący w wykonaniu gospodarzy. Kankowski po indywidualnej akcji doprowadził do remisu i kilka minut poźniej sędzia podyktował rzut karny po faulu na Madziągu. Pewnym egzekutorem jedenastki był kapitan Wachowiak. W końcówce meczu po błędzie obrony weteran Wojtkowiak ustalił wynik meczu.
"Z Lechią II zagramy jeszcze raz w kwietniu w 1/8 finału Pucharu Polski. Jest to zespół bardzo dobrze wyszkolony technicznie i taktycznie. Cieszę się, że potrafiliśmy odwrócic losy meczu. Podnieśliśmy się, graliśmy ofensywnie. Wierzyliśmy w końcowe zwycięstwo. Natomiast martwią błędy w obronie, których powinniśmy uniknąc, by myślec o zwycięstwie z tak wymagajacym przeciwnikiem. Zachowujemy serię kolejnych meczy bez porażki. Kolejny super mecz rozegrał Kankowski" - Podsumował mecz Trener Tomasz Dołotko