Wejher Cup dla rocznika 2008 o Puchar Dyrektora SP nr 6 w Wejherowie

W dniach 24 – 25.02 Stolem Gniewino rocznik 2008 uczestniczył w dwudniowym turnieju organizowanym przez Błękitnych Wejherowo. Jak co roku rozgrywki toczyły się o Puchar Dyrektora SP nr 6 w Wejherowie. W pierwszym dniu Zawodnicy z naszej drużyny przysporzyli wiele radości sobie, trenerowi oraz rodzicom. W pierwszym sobotnim meczu zaczęło się układać wspaniale i niestety przy prowadzeniu 2:0 dopadło nas rozluźnienie, przez co przegraliśmy wynikiem 2:3. Jak się okazało przegrana była tylko przypadkiem. Kolejne mecze sobotniego turnieju kończyły się zwycięstwami Stolemu. Dzięki temu zmagania pierwszego dnia kończymy na pierwszym miejscu tabeli i drużyna zdobyła awans do Ligi Mistrzów.

Sobotnie mecze :

1. Błękitni Łęczyce -Stolem Gniewino 3-2 (Collen Garski, Adrian Hoeft)

2. Dan-Bud Gościcino -Stolem Gniewino 1-4 (Robert Domarus, Adrian Hoeft 3)

3. Błękitni Wejherowo II -Stolem Gniewino 2-3 (Adrian Hoeft 3)

4. PKS Jastarnia -Stolem Gniewino 0-3 (Adrian Hoeft, Collen Garski, Olek Block)

5. Młode Orły Łeba -Stolem Gniewino 2-3 (Jan Thiel 2, Adrian Hoeft)

Tabela pierwszego dnia rozgrywek :

1. Stolem Gniewino 12 pkt.- LIGA MISTRZÓW

2. Błękitni Wejherowo II 10 pkt.- LIGA MISTRZÓW

3. Dan - Bud Gościcino 7 pkt. - LIGA EUROPY

4. Młode Orły Łeba 6 pkt. - LIGA EUROPY

5. PKS Jastarnia 4 pkt. - EKSTRAKLASA

6. Błękitni Łęczyce 4 pkt. - EKSTRAKLASA

Niedzielne rozgrywki zaczęliśmy z dużym optymizmem lecz pamiętając, że trafiliśmy do grypy najsilniejszych drużyn. Nasi zawodnicy na boisku prezentowali się świetnie. Chłopaki grali bardzo odważnie i mądrze dzięki czemu często zagrażaliśmy bramce przeciwników. Niestety zawodziła skuteczność strzałów co przekładało się na wyniki. Ostatecznie po trzech meczach przegranych i jednym zwycięstwie zajmujemy wspaniałe III miejsce Ligi Mistrzów ustępując jedynie drużynom UKS Jedynka Reda oraz Dragon Bojano. Wielkie gratulacje za wspaniałe emocje dla naszych Brązowych medalistów oraz dla trenera. Rodzicom przybyłym dziękujemy za wspaniały i gorący doping dla drużyny. Wyróżnienie dla najlepszych zawodników turnieju otrzymał Adrian Hoeft. Serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Niedzielne mecze :

1. Błękitni Wejherowo I - Stolem Gniewino 1-0

2. Stolem Gniewino - Dragon Bojano 1-2 (Aleksander Block)

3. GOSRIT Luzino - Stolem Gniewino 2-9 (Robert Domarus, Aleksander Block 2, Adrian Hoeft, Igor Stanasiuk, Collen Garski 2, Jan Thieli 2)

4. Stolem Gniewino - UKS Jedynka Reda 0-4

Tabela końcowa turnieju :

1. UKS Jedynka Reda 13 pkt.

2. Dragon Bojano 13 pkt.

3. Stolem Gniewino 6 pkt.

4. Błękitni Wejherowo I 5 pkt.

5. Błękitni Wejherowo II 4 pkt.

7. GOSRIT Luzino 1 pkt.

Skład drużyny :

Adrian Hoeft, Collen Garski, Cyprian Buja, Aleksander Block, Igor Stanasiuk, Robert Domarus, Jan Thiel, Tymon Albecki, Konrad Szur, Patryk Karczewski.

Trener :

Tadeusz Semmerling