Po długiej przerwie zimowej wznawiamy rozgrywki IV Ligi

W najbliższą sobotę drużyna seniorów Stolema Gniewino wznowi rozgrywki rundy wiosennej IV ligi. O godzinie 19.00 na Arenie Mistrzów w Gniewinie przy sztucznym świetle spotkamy się z drugim zespołem zaprzyjaźnionej drużyny Arką Gdynia.

Do rundy rewanżowej nasi zawodnicy przygotowywali się na własnych obiektach. Trener Tomasz Dołotko rozpoczął przygotowania z zespołem 08 stycznia od treningów łączonych na hali sportowej i świeżym powietrzu. Założeniem trenera
w nowej rundzie jest przystosowanie i zgranie zespołu w nowym systemie 1-5-3-2, który pozwoli zagrać drużynie bardziej ofensywnie. Do drużyny dołączyło kilku zawodników. Powrócił do nas dobrze znany w Gniewinie Maciek Koszałka, który został wypożyczony z Gryfa Wejherowo, Mateusz Madziąg z Pogoni Lębork, powracający ze Stanów Zjednoczonych Krystian Patok oraz Kamil Patelczyk, który ukończył szkółkę Straży Granicznej. Niestety musieliśmy się rozstać z Dawidem Łagą i Kamilem Juśkiewiczem, którym bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej.

W ciężkim okresie przygotowawczym rozegraliśmy 9 spotkań kontrolnych. Zwycięsko z tych potyczek wyszliśmy sześć razy, dwa razy zremisowaliśmy i tylko raz uznaliśmy wyższość rywala. Najlepszym strzelcem w tych sparingach okazał się Mateusz Dampc, który pokonał bramkarzy rywali aż sześć razy. Liczymy na podobną skuteczność Matiego w lidze.

Do rozgrywek ligowych Stolem powinien przystąpić w dniu 10.03.2018 r.w Gniewinie meczem z Gromem Nowy Staw. Niestety aura pokrzyżowała plany i zmuszeni byliśmy przenieść mecz na 06 czerwca 2018 r. Nie udał się również wyjazd do Miastka. Mecz z miejscowym Startem został odwołany w ostatniej chwili z powodu oblodzonego boiska. Nowy termin meczu ustaliliśmy na 01 maja 2018 r. o godz. 14.00 w Miastku. Najbliższy mecz z Arką Gdynia jak na razie nie jest zagrożony i na pewno się odbędzie.

Stolem świetnie radzi sobie w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu regionalnym. W 1/8 finału zagramy w Bytowie
z miejscową Bytovią już 04 kwietnia 2018 r. i nie ukrywamy, że chcemy w tych rozgrywkach dotrzeć jak najwyżej wliczając w to finał.

Dla przypomnienia wszystkim kibicom podam, że Stolem na zakończenie rundy jesiennej zajmował 5 miejsce zdobywając 33 punkty z bilansem bramkowym 39-21. Złożyło się na to 9 zwycięstw, 6 remisów i tylko 2 porażki. Taki wynik chcielibyśmy powtórzyć na zakończenie sezonu. Wiemy, że będzie to bardzo trudne ale zawodnicy są bardzo zmotywowani i spragnieni rywalizacji o ligowe punkty. Zamiarem trenera w rundzie wiosennej jest również wprowadzenie do gry jak największej ilości młodych zawodników, którzy w przyszłości będą stanowili o sile Stolema Gniewino.

Na koniec chciałbym zaprosić wszystkich kibiców w sobotni wieczór na Arenę Mistrzów w Gniewinie o godz. 19.00. Jak wiecie zagramy z zaprzyjaźnioną Arką II Gdynia. Nasi zagorzali kibice zapowiedzieli świetną oprawę i doping przez cały mecz. Zawodnicy zagrają przy sztucznym świetle co na pewno będzie miało swój dodatkowy urok. Serdecznie zapraszamy.