Turniej PGE EO Choczewo Cup 2017

W niedzielę 08.10.2017 Stolem uczestniczył w turnieju organizowanym przez zespół z Choczewa. Pojechaliśmy dwoma drużynami, rocznik 2007 oraz rocznik 2009. Jak się na koniec rozgrywek okazało był to dla nas bardzo udany turniej. Oba roczniki pokazały, że Stolem Gniewino potrafi grać w piłkę i każdy przeciwnik musi na nas uważać.

Rocznik 2007

Drużna starsza, turniej rozpoczęła rewelacyjnie. Grając pierwszy mecz z Latarnikiem Choczewo II już po chwili prowadziliśmy dwoma bramkami, więc zaczęliśmy grać spokojnie. Zawodnicy bardzo dobrze odnajdywali się na boisku, co skutkowało kolejnymi bramkami dla naszego zespołu. Ostatecznie mecz zakończyliśmy wynikiem 7:0, oczywiście dla nas. W drugim meczu trafiliśmy, również na drużynę Latarnika Choczewo tylko że I. Podobnie jak w pierwszym meczu, zaczęliśmy od początku grać swoje. Narzuciliśmy na przeciwnika swoje tempo gry. Z boiska schodzimy zwycięsko pokonując przeciwników 6:1. Ostatni mecz w naszej grupie rozegraliśmy z Błękitnymi Wejherowo. Był to nasz drugi mecz rozgrywany pod rząd, więc rozpoczęliśmy spokojnie. Dobra gra podaniami i dośrodkowaniami dała nam prowadzenie 3:0. Przy takiej przewadze oddaliśmy inicjatywę gry przeciwnikom, co o mały włos nie doprowadziło do remisu. Mecz skończyliśmy wynikiem 3:2 i z kompletem zwycięstw awansowaliśmy do rozgrywek eliminacyjnych. Tutaj już nie było miejsca na pomyłkę, ponieważ drużyna przegrana odpadała z turnieju. Pierwszym naszym przeciwnikiem została drużyna AP Diego Lębork II. Kolejny świetny mecz w wykonaniu naszych zawodników dał nam zwycięstwo 2:0 nad przeciwnikiem i awans do dalszych rozgrywek. W półfinale trafiliśmy również na AP Diego Lębork, tylko że pierwszą drużynę. Niestety mimo świetnego i odważnego początku, przeciwnik był dla nas za silny. Przegrywając ten mecz wynikiem 0:6, rozgrywamy mecz o trzecie miejsce. Naszym rywalem ponownie została drużyna Błękitnych Wejherowo. Wychodząc do tego spotkania zapomnieliśmy o porażce, która nam się przydarzyła. Od początku nałożyliśmy swoje tempo gry i to przeciwnik musiał biegać za piłką. Mecz wygrywamy wynikiem 3:0,a cały turniej kończymy na rewelacyjnym III miejscu. Wynik o tyle cieszy, że debiut w prowadzeniu zespołu zaliczył kierownik drużyny.

Skład drużyny :

Maciej Szpara (bramkarz), Olaf Bach, Cyprian Buja, Patryk Szur, Marcin Domarus (kapitan), Tomasz Drewa, Collen Garski, Adrian Hoeft, Maksym Jucha, Kacper Lieske, Jan Thiel

Trener : Kamil Buja

Wyniki :

Stolem – Latarnik Choczewo II 7:0 (bramki : Juha x3, Szur, Hoeft, Thiel, Domarus)

Stolem – Latarnik Choczewo I 6:1 (bramki : Domarus x3, Thiel x2, Garski)

Stolem – Błękitni Wejherowo 3:2 (bramki : Domarus, Szur, Juha)

Stolem – AP Diego II 2:0 (bramki : Domarus, Hoeft)

Stolem – AP Diego I 0:6

Stolem – Błękitni Wejherowo 3:0 (bramki : Juhax2, Domarus)

Rocznik 2009

Równie dobrze swój turniej rozegrała drużyna Stolema z rocznika 2009. Już w pierwszym meczu grając z zawodnikami UKS 1 Reda, zapewnili sobie wysokie zwycięstwo, pokonując rywali 4:0. Następnym przeciwnikiem był Orkan Rumia. Chłopcy ponownie rozegrali świetny i mądry mecz, dzięki czemu wygrali 2:0. Jako trzecia na drodze naszej ekipie stanęła drużyna Błękitnych Wejherowo. Gra byłą wyrównana i pełna emocji. Stolem okazał się skuteczniejszy pod bramką rywali i wygrywamy 2:0. Ostatnim rywalem w grupie był Latarnik Choczewo II. Stolem głodny bramek rozpoczął koncertowo. Szybko po pierwszym gwizdku wychodzimy na prowadzenie. W drugiej połowie gramy swoje dalej strzelając kolejne gole. Mecz kończymy wynikiem 5:1 i zajmujemy pierwsze miejsce w grupie. W ćwierćfinale trafiamy na drużynę gospodarzy, Latarnik Choczewo I. Mecz zacięty i bardzo wyrównany. Dopiero w ostatniej akcji meczu zdobywamy zwycięskiego gola. Wygrywamy 2:1 i gramy w półfinale. Orkan Rumia również okazał się wymagającym przeciwnikiem. Scenariusz meczu podobny do rozgrywki ćwierćfinałowej i również rzutem na taśmę wygrywamy 2:1. Mamy finał. Tutaj czekał nas mecz z drużyną AP Diego Lębork II. Od początku zaczęliśmy odważnie, grając swoje, ale przeciwnicy obrali podobną taktykę. Dużo akcji z jednej jak i z drugiej strony. Sędzia kończy mecz przy wyniku 1:1 i czekają nas rzuty karne. Nerwy i stres towarzyszyły zawodnikom obu drużyn. Na szczęście nasi chłopcy utrzymali zimne głowy do końca. W swoich próbach strzelamy celnie dwa karne, natomiast w bramce rewelacyjnie spisał się nasz bramkarz Konrad, broniąc dwa strzały przeciwników. Stolem oszalał ze szczęścia!! Do celebrowania udanego turnieju dołączyli koledzy ze starszej drużyny i rozpoczął się taniec szczęścia. Ponadto Nikodem Stefański odebrał statuetkę dla najlepszego strzelca spośród zawodników z rocznika 2009. Gratulacje.

Skład drużyny :

Konrad Szur (bramkarz), Tomasz Okrój (bramkarz), Marcel Synowiecki (kapitan), Robert Domarus, Nikodem Stefański, Mariusz Styn, Hubert Kamiński, Konrad Weltrowski

Trener : Tadeusz Semmerling

Wyniki :

Stolem – UKS 1 Reda 4:0 (bramki : Stefański x3, Weltrowski)

Stolem – Orkam Rumia 2:0 (bramki : Domarus, Styn)

Stolem – Błękitni Wejherowo 2:0 (bramki : Synowiecki x2)

Stolem – Latarnik Choczewo II 5:1 (bramki : Stefański x3, Domarus, Synowiecki)

Stolem – Latarnik Choczewo I 2:1 (bramki : Styn, Domarus)

Stolem – Orkan Rumia 2:1 (bramki : Styn, Synowiecki)

Stolem – AP Diego Lębork II 1:1 (bramka : Stefański)

karne 2:0 (bramki : Domarus, Synowiecki)

Serdecznie dziękujemy za wielkie emocje i zwycięstwa obu rocznikom Stolema Gniewino, a rodzicom za gorący doping.