Piszą o nas. Materiał ze strony www.gniewino.pl

Pierwszej porażki w tej rundzie rozgrywek IV ligi doznał STOLEM Gniewino ulegając na stadionie w Gniewinie KASZUBII Kościerzyna 0:1.

Skończyła się wspaniała passa STOLEMA. Po 12 meczach bez porażki (wliczając mecze Pucharu Polski), trzynasty okazał się pechowy, zwłaszcza w 12-tej minucie, gdy w sytuacji „sam na sam" napastnik kościerskiej drużyny został sfaulowany na polu karnym STOLEMA. Sędzia podyktował rzut karny, który goście zamienili na bramkę. Jak się okazało, była to jedyna bramka tego spotkania.

Trzeba przyznać, że zgodnie z oczekiwaniami KASZUBIA Kościerzyna zaprezentowała się jako zespół dojrzały piłkarsko, dobrze przygotowany taktycznie i motorycznie. Wygrała mecz zasłużenie.

-Moi zawodnicy zagrali ambitnie, starali się zmienić niekorzystny wynik, lecz byli bezradni wobec dobrze usposobionych gości- podsumował spotkanie trenerTomasz Dołotko. -Brakowało dokładności przy rozegraniu ataku pozycyjnego, zabrakło szczęścia w kilku sytuacjach. Nie mieliśmy pomysłu na rozmontowania szczelnej defensywy przeciwnika. Przegraliśmy zasłużenie. Gramy dalej, pozostało 6 kolejek i zrobimy wszystko, by powiększyć dorobek punktowy.

STOLEM Gniewino -KASZUBIA Kościerzyna 0:1 (0:1),12 minuta rzut karny.

SkładSTOLEMA: Olszowiec, Jezierski (68' Łaga), Wańczuk, Świtała (58' Zabłotni), Lisowski, Kankowski, Sobczyński (58' D. Patelczyk), Klarecki, Jeżowski, Wachowiak, Dampc.

Po 11 kolejkach STOLEM z dorobkiem 24 pkt. (7 zwycięstw, 3 remisy i 1 porażka, bramki 28:14) zajmuje 3 lokatę. Na czele tabeli z dorobkiem 27 pkt.GROM Nowy Staw, który pokonał u siebie 4:0 POWIŚLE Dzierzgoń, zaś 2 miejsce także z 27 pkt. zajmuje RADUNIA Stężyca po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 nad POGONIĄ Lębork.

Kolejny mecz STOLEM rozegra 14 października na wyjeździe (początek spotkania o godz. 11,00). Jego przeciwnikiem będzie zajmująca 11 pozycję w ligowej tabeli CARTUSIA Kartuzy, z którą w ubiegłym sezonie gniewińscy piłkarze dwukrotnie zremisowali (0:0 na wyjeździe i 1:1 w Gniewinie).

(MOD)