Niewykorzystane sytuacje się zemściły

W sobotnie przedpołudnie zawodnicy Stolema rozegrali kolejny mecz ligowy w ramach Ligi B1, a przeciwnikiem była Iskra Gdynia, która w tym sezonie spisuję się znakomicie, po 6 kolejkach, z bilansem 5 zwycięstw i remisu pasowała się na 2 miejscu w tabeli.  W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się przejąć inicjatywy, ale to Stolem był bliższy zdobycia bramki, Oskar Zieliński przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem. Po zmianie stron gospodarze uzyskują przewagę , czego dowodem jest bramka Julka Styn po świetnej asyście Łukasza Hebla. W ciągu następnych 15 minut zawodnicy Stolema marnują 3 doskonałe sytuacje na podwyższenie wyniku. W 61' goście wychodzą z pierwszą groźną akcją i doprowadzają do wyrównania. W 64' Julek Styn, po bezmyślnym faulu otrzymuje czerwoną kartę. 75' Klaudiusz Zapora zdobywa bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego i 3 pkt jadą do Gdyni.

Gratulujemy Iskrze zwycięstwa, a naszych zawodników trzeba pochwalić za realizacje założeń taktycznych, kreowanie sytuacji podbramkowych i wolę walki, martwi jednak słaba skuteczność pod bramką przeciwnika oraz "głupia" czerwona kartka Julka.

Stolem Gniewino - Iskra Gdynia 1:2 (0:0)  44' Julek Styn - 61' Dominik Zieliński, 75' Klaudiusz Zapora

Skład: Jakub Pieniążk - Wiktor Lesnau - Robert Blizna- Marcel Zieliński - Julek Styn - Bartosz Misielak - Dawid Slottke - Maciej Pełkowski - Oskar Zieliński ( 41' Artur Holcer ) - Cyprian Schroder ( 76' Tymek Garski ) - Łukasz Hebel.