STOLEM CUP 2017 Rocznik 2008

STOLEM CUP 2017   Rocznik 2008

W dniu wczorajszym tj. 18.02.2017 byliśmy świadkami wielkich emocji. Na hali widowiskowo-sportowej w Gniewinie, odbył się turniej piłki halowej Stolem Cup dla zawodników z rocznika 2008. Poziom drużyn był bardzo wyrównany, o czym świadczyły wyniki zakończonych meczów w grupach. Na 20 rozegrany meczów strzelono 22 bramki. Po rozgrywkach w grupach przyszedł czas na zmagania w meczach półfinałowych, gdzie zawodnicy zaczęli strzelać więcej bramek. Na 4 mecze padło 11 bramek, z czego aż 7 padło w meczu pomiędzy drużynami PKS Jastarnia a Błękitni Wejherowo (1:6). Był to również najwyższy wynik meczu w całym turnieju.

Następnym etapem rozgrywek były mecze o miejsca w klasyfikacji generalnej turnieju. Tutaj również nie obyło się bez emocji. Mecze o miejsca IX, III i I kończyły się remisami, dlatego zwycięzców trzeba było wyłoić w konkursie rzutów karnych.

Zwycięzcą Stolem Cup 2017 została drużyna BKS Bydgoszcz, pokonując w karnych drużynę Byki Słupsk.

Nasi zawodnicy po zajęciu III miejsca w swojej grupie, grali w półfinałach z drużyną MKS Dan Bud Gościcino wygrywając ten pojedynek 1:0. Niestety to zwycięstwo pozwoliło nam tylko na grę o V miejsce. Niestety na drodze stanęła nam drużyna Błękitni Wejherowo, z którą przegraliśmy wynikiem 1:3, ostatecznie Stolem Gniewino zajął VI miejsce.

Nagrody indywidualne dla wyróżnionych zawodników :

Najlepszy strzelec – Mudlaf Alan z drużyny Błękitni Wejherowo ( 5 bramek)

Najlepszy bramkarz – Grzyb Aleksander z drużyny BKS Bydgoszcz

Najlepszy zawodnik – Okuniewski Oskar z drużyny Byki Słupsk

Podczas turnieju odbyły się dwa konkursy indywidualne dla zawodników i ich rodziców.

W pierwszej zabawie uczestniczyli ojcowie w parach ze swoimi synami. Konkurencja polegała na strzelaniu do małej bramki w nieosłonięte miejsca. Za każde trafienie drużyna zdobywała punkty. Punktacja wyglądał następująco: środek bramki 10 pkt., dolny róg prawy lub lewy 20 pkt., górny róg prawy lub lewy 50 pkt. Zwycięstwo w tej zabawie zdobył Pan Marcin Chamot z synem Szymonem z drużyny BKS Bydgoszcz.

Kolejna zabawa skierowana była dla mam wszystkich zawodników. Konkurs polegał na strzelaniu rzutów karnych. Mamy wykazały się dużym talentem strzeleckim co można zobaczyć na zdjęciach i filmach załączonych do galerii. Po zaciętej walce zwyciężczynią została Pani Ania, która przybyła do Gniewina z drużyną Byki Słupsk.

Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy, a zwycięzcom Gratulujemy !!!

Serdeczne podziękowania składam na ręce rodziców zawodników Stolemu Gniewino, za pomoc przy sklepiku klubowym oraz za dostarczenie produktów i ciast. Mamom dziękuję za prowadzenie sprzedaży podczas trwania zawodów.

Skład drużyny :

Szur Konrad ( bramkarz), Block Aleksander, Bach Olaf, Buja Cyprian, Domarus Robert, Garski Collen, Fatel Adrian, Stanasiuk Igor, Thiel Jan, Hoeft Adrian

Wyniki meczów Stolemu :

Stolem – Trójka Lębork 1:0 (bramka : Block Aleksander)

PKS Jastarnia – Stolem 0:1 (bramka : Hoeft Adrian)

Stolem – Orlęta Aleksandrów Kujawski 0:1

Pogoń Lębork – Stolem 1:1 (bramka : Block Aleksander)

Półfinał:

Stolem – MKS Dan Bud Gościcino 1:0 (bramka : Thiel Jan)

Mecz o miejsce V :

Stolem – Błękitni Wejherowo 1:3

Klasyfikacja generalna turnieju Stolem Cup :