SPRAWIEDLIWY PODZIAŁ PUNKTÓW NA POŻEGNANIE RUNDY JESIENNEJ W GNIEWINIE

Stolem Gniewino - Powiśle Dzierzgoń 1-1 (1-1)

Bramki: 29' Aleksander Jakubik (Stolem), 42' Marek Kruczkowski (Powiśle)
Składy:
Stolem: Dąbrowny, Dołotko, Jezierski, Zabłotni, Kankowski, Jakubik (59' Taube), Klarecki (60'' Styn), Jeżowski, Szymański, Patelczyk, Kenner.

Powiśle: Kowalski, Pliszka, Krysiński, Hadrysiak, Artur Galeniewski (80' Przybyszewski), Orłowski, Kruczkowski (88' Maciej Pietrzyk), Olszewski, Patryk Galeniewski, Mateusz Pietrzyk (73' Maluchnik), Gruszewski.
Kartki:
Żółte
39' Mateusz Pietrzyk (Powiśle)
55' Aleksander Jakubik (Stolem)
57' Wojciech Pliszka ( Powiśle)
85' Damian Orłowski (Powiśle)
86' Kamil Kankowski (Stolem)
92' Kamil Kankowski ( Stolem)
czerwone:
92' Kamil Kankowski (Stolem)

Sędziowie:
SG - Sebastian MYSZK
SA1 - Kamil SĘKTAS
SA2 - Tomasz SZOT

Widzów: 72

Stolem Gniewino do rywalizacji z Powiślem Dzierzgoń przystąpił osłabiony czterema zawodnikami z podstawowego składu (Nowakowski i Świtała pauza za kartki, Patok i Sobczyński kontuzje), dzięki tej sytuacji po raz pierwszy do kadry pierwszego zespołu zostali włączeni dwaj najzdolniejsi juniorzy( Maciołek i Kankowski Szymon). Od pierwszej minuty meczu zagrało również dwóch siedemnastolatków ( Dąbrowny i Jeżowski).
W początkowej fazie zawodów żadna z drużyn nie chciała przejąć inicjatywy i gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W tym okresie gry drużyna gości więcej utrzymywała się przy piłce lecz wszystkie ataki Powiśla umiejętnie rozbijała nasza defensywa. W 29 minucie gry po przechwycie piłki w okolicach naszego pola karnego i szybkim kontrataku Maciek Szymański zagrał idealną piłkę do Olka Jakubika i ten mocnym strzałem z poza pola karnego zdobył bramkę i dał prowadzenie dla Stolema.
Po straconej bramce Powiśle z upływem każdej minuty zaczęło przeważać i stwarzało coraz więcej sytuacji bramkowych. Za bardzo oddaliśmy inicjatywę i w 42 minucie goście wyrównali. Po szybkiej akcji lewą stroną boiska i mocnym uderzeniem z 20 m przeciwnika, świetną obroną popisał się Dawid Dąbrowny lecz przy dobitce niepilnowanego Marka Kruczkowskiego z 5 m był bez szans.
Do gwizdka kończącego pierwszą część zawodów nic szczególnego się nie wydarzyło.
Po zmianie stron Stolem starał się przejąć kontrolę nad grą i szybko chciał zdobyć drugą bramkę. Jednak strzały Maksa Kennera i Kamila Patelczyka nie znalazły drogi do bramki. Z upływem kolejnych minut na boisku zaczęło robić się coraz ostrzej i bardzo dobrze prowadzący zawody sędzia Sebastian Myszk był zmuszony pokazać zawodnikom kilka żółtych kartek.
Po kilkudziesięciu minutach ponownie wyrównanej gry w środkowej strefie boiska w 85 minucie goście zagrali prostopadłą piłkę w nasze pole karne. Do tak zagranej piłki wybiegł spóźniony Dawid Dąbrowny i powalił rywala na ziemię. Sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Patryk Galeniewski i ..... Dawid Dąbrowny OBRONIŁ!!! rzut karny w pełni rehabilitując się za faul na rywalu. Brawo Dawid!!!!
Zmotywowani nasi zawodnicy świetną obroną Dawida ruszyli do zdecydowanych ataków. W 87 minucie przeprowadziliśmy szybką kontrę. W idealnej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Maks Kenner, który mocno uderzył na bramkę Powiśla lecz piłka trafiła tylko w słupek.
W samej końcówce meczu gra znowu się zaostrzyła i sędzia ponownie zmuszony był do pokazania kartek. Kończyliśmy ten mecz w 10, ponieważ po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić w doliczonym czasie gry Kamil Kankowski.
Chwilę po tej sytuacji sędzia zakończył zawody.
Mecz mógł się podobać wszystkim kibicom, którzy przybyli w to sobotnie południe na Arenę Mistrzów w Gniewinie. Były bramki, kartki, emocje do samego końca więc wszystko na co kibice czekają. Podział punktów jak najbardziej sprawiedliwy. Jak widać nawet w osłabieniu potrafimy walczyć jak równy z równym z wyżej notowanym rywalem.
Na uwagę zasługuje bardzo dobry występ dwóch naszych  siedemnastolatków Dawida Dąbrownego i Tomasza Jeżowskiego, którzy pokazali, że miejsca w składzie łatwo nie oddadzą.
Za tydzień ostatnia kolejka rozgrywek rundy jesiennej IV ligi. Stolem pojedzie do Kolbud gdzie powalczy o trzy punkty.
Relacja foto i wideo z dzisiejszego meczu ukarze się niebawem na naszej stronie na którą serdecznie zapraszam.