Piszą o nas. Materiał ze strony www.gniewino.pl

22-01-2018]II MIEJSCE STOLEMA

Podobnie jak przed rokiem tak i w tym roku drużyna KS STOLEM Gniewino zajęła w XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego II miejsce, ulegając w finale drużynie MAXBRUK z Lęborka 1:3.

Drużyna seniorów STOLEMA Gniewino intensywnie przygotowuje się do rundy wiosennej sezonu 2017/18. W ramach przygotowań w sobotę 20 stycznia br. uczestniczyła w silnie obsadzonym XVIII Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Starosty Lęborskiego, który odbył się w Miejskiej Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku.

W turniejowych zmaganiach brało udział 10 drużyn -ANIOŁY Garczegorze, ZENIT Redkowice, MARKBUD Grzybno, LEŚNIK Cewice, BEZETBUT Lubowidz, STOLEM
Gniewino, CHROBRY Charbrowo, MAXBRUK Lębork, JW Lębork i WIKĘD Luzino.

W fazie grupowej turnieju STOLEM zremisował 2:2 zCHROBRYM Charbrowo (bramki Kankowski, Wachowiak), wygrał 2:0 z WIKĘDEM Luzino (bramki Wachowiak, Sobczyński), przegrał 0:2 z MAXBRUK Lębork i wygrał 2:1 z JW Lębork (bramki ;Wachowiak, Sobczyński) zajmując w grupie 2 pozycję i wywalczając awans do półfinału.

W półfinale STOLEM pokonał drużynę MARKBUD Grzybno 1:0 (bramka Patelczyk). W finale ponownie spotkał się
z drużyną MAXBRUK Lębork, złożoną z zawodników TEAM Lębork z I ligi futsalu, przegrywając 1:3 i zdobywając tym samym II lokatę. Honorową bramkę zdobył Kankowski.

Warto podkreślić, że w poprzednim roku STOLEM również wywalczył II lokatę również ulegając w finale drużynie MAXBRUK Lębork, ale dopiero po serii rzutów karnych.

-Potraktowaliśmy turniej halowy w Lęborku jako przerywnik w przygotowaniach do rundy wiosennej- mówi trener Tomasz Dołotko. -Drużyna zaprezentowała się solidnie, godnie reprezentując Gniewino. Mimo wyczerpujących treningów zawodnicy zagrali ambitnie, z wolą zwycięstwa.

Drużynę STOLEMA w turnieju reprezentowali: Olszowiec, Dąbrowny, Klarecki, Kamil Kankowski, Zabłotni, Wachowiak, Patok, Sobczyński, Dampc, Jeżowski, Dawid Patelczyk.

(MOD)